Září 2016

Kdo vlastně jsem?

19. září 2016 v 15:59 | Xuxumber |  Témata týdne
Ahojky, jsem asi po týdnu zpět! Moc mě mrzí že jsem nic nenapsala ale opravdu se mi do toho nechtělo. Svůj čas jsem věnovala hudbě a kreslení, přišlo ale i na čtení. Teď ležím v posteli a musím zavrhnout většinu aktivit. Nejsem nemocná, jen se mi ve škole cestou na tělocvik stal menší úraz na schodech. Špatně jsem došlápla na poslední schod a nějakým způsobem se mi podařilo narazit si kotník. Teď sedím s ledem na noze a čajem na tácku. Taky mám dojem, že na mě něco leze, což je pro mě nejlepší čas na to, abych něčím přispěla. Moc se omlouvám, že nevyšlo poslední téma týdne. Přísahám, že jsem se snažila něco vymyslet. ale já opravdu neměla o tomto tématu žádnou představu, tak se prosím nezlobte. Ale teď se můžeme vrhnout na téma týdne, které se nazývá "Kdo vlastně jsem?".
Výsledek obrázku pro tumblr who i am

Strach z vlastních myšlenek

11. září 2016 v 21:24 | Xuxumber |  Témata týdne
Toto téma píši na poslední chvíli. Uvažovala jsem o tom, že se na to vykašlu. Ale námět je přílíš zajímavý na to, abych ho vynechala.

Myšlenka je něco, co nám v daný moment prolétne v hlavě. Může to být vzpomínka, může to být plán nebo to může být strach. A ten strach si trochu rozebereme. Ačkoliv se spousta lidí bojí například pavouků, tmy, bouřek nebo konce existence, jsou i tací, kterým hrůzu nahánějí vlastní myšlenky. Spousta lidí již určitě zažilo něco takového. Jsou totiž různé druhy myšlenek a stupňů. Strach z myšlenky by se možná dal přirovnat ze strachu z budoucnosti. Strach z toho, že spácháte něco, co je buď nezákonné nebo proti vaší vůli. Dáme si něco jako příklad:
Výsledek obrázku pro Sad boy tumblr

Jste obyčejný mladý dospívající chlapec. Něco okolo šestnácti až sedmnácti let. Dříve jste se měl docela dobře. Rodina držela pohromadě, škola byla zvladatelná, ba i měl jste spoustu skvělých přátel. Ale nějaký čin dokáže převrátit život naruby. Otec se stane alkoholikem a násilníkem, učitelé si na vás zasednou a vaši tehdejší přátelé se k vám otočí zády a nebo vám s rdostí ještě přihorší. A pokud jste na tom podobně, vaše myšlenky budou zcela jistě negativní.
"Nesnáším všechny." "Zabiju je." "Zabiju se."

Strach z myšlenek dle Xuxumber- Je něco, z čeho máme strach že se stane skutečností

You came back tommorow

3. září 2016 v 22:34 | Xuxumber |  Povídky-jednorázové
Anotace: Dobrý den přeji, doufám, že se ve škole máte lépe než já. Já jsem tam seděla čtyři hodiny bez telefonu a bez nic nedělání, takže jsem opravdu myslela, že umřu nudou. Ale teď jsem doma se svou mladší sestrou, která teď kouká na "Rodinné prípady" xD. No, potom pojedeme na zahradu. Teď mám trochu volného času, tak jsem se rozhodla se trochu uklidnit psaním povídek. A proč uklidnit? Mívám zase bezdůvodné pocity úzkosti a kreslení a psaní je dost uklidňující koníček, tak proč ne? A Hetalia je dost depresivní anime. Možná to tak nevypadá ale je. Přestože to má být komediální a humorná manga, obsahuje spoustu smutných událostí. A pokud spadáte do fandomu, věcem rozumíte už lépe a všechno vám připadá tak pochmurné a depresivní. Tak například Americká revoluční válka (k tomu mám rozkreslený obrázek), Smrt Johanky z Arku (ta událost tam sice nebyla zobrazená, avšak byly o ní zmínky), nebo také když Svatá říše římská opustila Itálii. A právě toto téma jsem si vybrala. Povídka je velmi krátká. Je to vlastně takový můj happy ending.
O čem je povídka: Německo odejde na obchodní cestu a tak Itálie zůstává doma sám. Nudí se, proto se rozhodne trochu prozkoumat jeho dům. To, co ale najde ve skladu mu ukáže něco, o čem ani neměl tucha...