Strach z vlastních myšlenek

11. září 2016 v 21:24 | Xuxumber |  Témata týdne
Toto téma píši na poslední chvíli. Uvažovala jsem o tom, že se na to vykašlu. Ale námět je přílíš zajímavý na to, abych ho vynechala.

Myšlenka je něco, co nám v daný moment prolétne v hlavě. Může to být vzpomínka, může to být plán nebo to může být strach. A ten strach si trochu rozebereme. Ačkoliv se spousta lidí bojí například pavouků, tmy, bouřek nebo konce existence, jsou i tací, kterým hrůzu nahánějí vlastní myšlenky. Spousta lidí již určitě zažilo něco takového. Jsou totiž různé druhy myšlenek a stupňů. Strach z myšlenky by se možná dal přirovnat ze strachu z budoucnosti. Strach z toho, že spácháte něco, co je buď nezákonné nebo proti vaší vůli. Dáme si něco jako příklad:
Výsledek obrázku pro Sad boy tumblr

Jste obyčejný mladý dospívající chlapec. Něco okolo šestnácti až sedmnácti let. Dříve jste se měl docela dobře. Rodina držela pohromadě, škola byla zvladatelná, ba i měl jste spoustu skvělých přátel. Ale nějaký čin dokáže převrátit život naruby. Otec se stane alkoholikem a násilníkem, učitelé si na vás zasednou a vaši tehdejší přátelé se k vám otočí zády a nebo vám s rdostí ještě přihorší. A pokud jste na tom podobně, vaše myšlenky budou zcela jistě negativní.
"Nesnáším všechny." "Zabiju je." "Zabiju se."

Strach z myšlenek dle Xuxumber- Je něco, z čeho máme strach že se stane skutečností
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Strašidlo Strašidlo | Web | 15. září 2016 v 11:35 | Reagovat

Zajímavé. Já mám občas pocit, že mám strach ze svých myšlenek, ale trochu jinak, než ty popisuješ. Bojím se totiž, že by je někdo mohl přečíst a tak je zaháním. Já vím, jsem paranoidní, ale co nadělám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama