Hudba, která pro mě znamená mnoho

9. července 2017 v 23:33 | Xuxumber |  Z mého života
Miluji hudbu hrozně moc, ale jen něco z ní pro mě znamená něco velkého. Nebudu tu mluvit o konkrétních interpretech, spíše o jejich písních. Tím chci i říct, že nemám na mysli písně, které si poslechnu jen abych si zatančila, nebo jen že se mi prostě líbí. Mám na mysli písně, u kterých vím, že si je budu pamatovat už navždy a že jejich myšlenka je úžasná.

Amy Winehouse- You Know I'm No Good

Tuto píseň jsem nejčastěji poslouchala po nějakém rozchodu, nebo když jsem si prostě připadala jako troska. Je mi líto, že Amy skončila tak tragicky, jako většina úžasných interpretů. Amy měla moc krásný hlas a potenciál. Moc se mi líbil dokumentární film o ní a doporučuji ho všem, kteří chtějí nahlédnout do jejího života plného netolerantních paparazzi, kvůli kterým nezvládla slávu.

SoKo- Destruction Of The Disgusting Ugly Hate


Tuto zpěvačku mi ukázala moje kamarádka, do konce svého života ji za to budu milovat a třeba ji koupím růžový piškoty. SoKo je francouzská zpěvačka, která dříve trpěla depresemi. Poslechla jsem si její tvorbu, velmi mě zaujala svými videoklipy a texty. Ozvlášť tato píseň, kterou poslouchám převážně v nějaké té těžší chvilce. Moc se mi líbí ty VHS efekty, na ty jsem fakt ujetá! Tato píseň má úžasný text:
"You have tattoos everywhere. But my name is not there."

Lana Del Rey- Ride

Samotná Lana je pro mě ztělesnění anděla, který je tu pro nás, když potřebujeme povzbudit, nebo se prostě vybrečet. Už jen to, že je nádherná, (považuji ji za jednu z nejkrásnějších žen vůbec) umí úžasně zpívat má naprosto úchvatné texty. A Ride je pro mě na úplném vrcholu. Píseň o svobodě. Dle mého názoru absolutně její nejlepší píseň. Nechápu, jak někdo může přeskakovat monolog. Protože právě ten znamená vše. Monolog, který Lana odříkává na konci mě dělá šťastnou, vždy mám z ní hřejivý pocit, že nejsem v ničem sama. Kdybych si měla nechat zahrát píseň na pohřbu, byla by to Ride. Ještě musím zmínit písničku Pretty when you cry, která dost poukazuje na mou naivitu, co se lásky týče.


Beatles- Yesterday

Beatles mám velmi ráda, John je ztělesnění lásky (a že mu to s Yoko slušelo!). Ale přiznám se vám, že já měla vždycky nejraději Paula, což je možná i jedním z důvodů, proč mám ráda zrovna tuto píseň. Nevím, co k ní moc říct. Má prostě krásný text, kdy si člověk uvědomí své chyby a chtěl by vše vrátit zpět. Prostě věčná láska.

Nirvana- Heart-shaped box


Kurt pro mě znamená víc, než nejvíc. Jak úžasný to byl člověk. Ti, co o něm moc neví, nepochopí. Nenávidím, když mi ho někdo nazve "obyčejným feťákem co se odstřelil". Jaká to byla radost, když jsem ke svým narozeninám dostala od sestry obrovský Kurtův obraz. Hrdě nosím tohoto muže na tričku, aby se na tak úžasného umělce nezapomnělo. Pro ty, co ho stále považují za odpad, koukněte se na film Montage of Heck, který jsem hltala každou vteřinu. Dozvíte se tam spoustu věcí o jeho životě, který vám přiblíží jeho příbuzní.

LiL PEEP- Girls

Přiznám se, že jsem nikdy moc tento styl hudby nemusela. Ale tenhle rapper mi tak trochu uvízl v srdíčku. Už jen z toho důvodu, že je neuvěřitelně krásný a má boží úsměv...ale to je vedlejší. Opět má skvostné texty, které se hodí při nějaké té melancholii...pro takové chvíle doporučuji od něj písničku Cry baby. Já ale zvolila Girls. Zkrátka, prostě si ji poslechněte.

Young Heretics- I know I am a wolf


Tuto dvojici mám velmi ráda, jen nevím, proč upadli do takového zapomění. Každopádně, k této písni se vždy ráda vracím. Myslím si, že by se k ní dala vytvořit úžasná taneční sestava, (bohužel nemám talent a lidi) která by obsahovala dva partnery zobrazující vlka a zajíce, ostatní by tančili s bílými (symbolizující sníh a něžnost) a rudými (symbolizující krev a krutost) závoji, co by se průběžně střídaly. Líbí se mi, jakým stylem je písnička podaná a přeji si více podobné této.

Sayuri- Heikousen


Tato písnička je ending z anime Kuzu no Honkai (doporučuji!). Otevřeně tu řeknu, že jsem tuto skladbu poslouchala asi v jednom z mých nejhorších období vůbec. Bude to i tím, že toto neskutečně depresivní a melancholické anime jsem sledovala v tu dobu. A tahle písnička hrála po skončení každé epizody. Přestože mám tuhle píseň velmi ráda, dost mi připomíná tu bolest kterou jsem prožívala. No jo, Xuxumber a její lásky.

Mandrage- Už mě víckrát neuvidíš

Dřív jsem Mandrage opravdu milovala a jsem vděčná za to, že se zase přiblížili trochu ke své staré tvorbě (omlouvám se těm, co se svými rodiči zpívají Jaguár na krku...ale je to totální shit). Vzpomínám si na jejich písničku Psycholog, která mi stále vyzvání na budíku. Ale tahle písnička je dle mého názoru výstižná a horzně krásná, leč smutná. Ale je to srdcová záležitost stejná jako Šrouby a matice.

An Cafe- You

Abych vám trochu přiblížila kapelu, kterou zcela určitě neznáte a nevíte to o mně...MILUJI J-ROCK!!! A na An Cafe jsem vyrůstala. Tak nějak jsem si uvědomila, že je to vlastně má nejoblíbenější kapela vůbec. Je to již 5 let, co jsem na ně prvně narazila. Sice už nevydávají takové ty "nabité" písničky, ale jsou pro mě velkou částí mého života a chtěla bych jim věnovat i samotný článek, aby jste se o nich dozvěděli více. Každopádně, vybrala jsem od nich tuhle písničku pro ty, co jsou pesimisté a cítí se zbyteční. Jiné písničky od nich jsou sice pro mě větší srdcová záležitost, ale kvůli překrásnému textu jsem si vybrala tuto.


"Můžete záměrně pozastavit své vzpomínky a díky tomu pokračovat v chůzi
Ale i tak jsou dny, kdy se cítíte naprosto ztracení, neschopni najít jedinou věc, že?

To jste vy, nikdy jste se na nic nespoléhali
Někdo jiný řídil vaši loď
Byli jste zoufalí, ale nechytli jste kormidlo

Jednou za čas se poplácejte po zádech...
Dokázali jste přece žít život na plno nebo ne?

Narodili jste se, existujete
To je více než dost, nesnažte si to dělat příliš těžké
Daleko k dokonalosti..
Ikdyž jse slabý nebo nemotorní,
není nic lepšího, než být sám sebou

Čas zuřivě ubíhá..
Matoucí, nepochopitelné a únavné

Nebuďte netrpěliví, jděte jen tak svým vlastním tempem
Naučte se čas od času ustupovat, to není slabina

Není třeba nucený smích, pokud máte pocit, že padáte dolů
Nechte slzy téct a zahřejte tím své tváře
Pustý smutek se nakonec promění v minulost
Až přijde správný čas, jistě budete znovu vypadat láskyplně

Narodili jste se, existujete
To je více než dost, nesnažte si to dělat příliš těžké
Daleko k dokonalosti..
Ikdyž jse slabý nebo nemotorní,
není nic lepšího, než být sám sebou."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ája Ája | 22. srpna 2017 v 6:48 | Reagovat

Jsi první člověk, který napsal něco pěkného o Yoko :D.
Máš dobrý hudební vkus :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama