Tolerance v 21.století

12. srpna 2017 v 13:50 | Xuxumber |  Ostatní
Výsledek obrázku pro tumblr alternative friends

Již delší dobu přemýšlím o tom, proč má spousta lidí nějaký problém s jinými lidmi. Proč se neustále povyšují a myslí si, že naše planeta patří jen nim. Konkrétně se chci nyní zaměřit na alternativní styly, ale také na různé menšiny ze všech koutů světa. Myslím si totiž, že v naší době je taková diskriminace a opovrhování docela trapné.Pokud vám volba nějakého člověka nijak neubližuje nebo vás neohrožuje, neřeště ho. Pokud se vám nelíbí, že má hlavu obarvenou na modro, že má tetování na obličeji, že nosí transparentní bundu, či se prostě nějakým způsobem vzhledově odlišuje, je to jen a jen jeho věc. To, jak vypadá se nijak neodráží na jeho chování. Proto mě docela zaráží, že v naší moderní době máme potřebu někoho soudit jen podle jeho vkusu. Ano, občas tak lze poznat nějakého feťáka, když se obleče jako tuctový pedofil z křoví. Ale soudit někoho jen kvůli něčemu odlišnému mi připadá absurdní. Mně se toto stává docela často. Mám ve zvyku si lepit samolepky na obličej. Jsem blázen? Možná. Ale nikoho tím neohrožuju, tudíž je to čistě jen moje věc. Každý z nás má právo vypadat podle svého vkusu. A ostatním může být úplně jedno, co máte na sobě. Vypadám snad jako člověk, co bude údajně jednou sedět v kriminále a pašovat drogy?

Nemyslím si. Dnes se považuje kouření trávy ve dvanácti letech normální, taktéž jako dítě nosit oblečení YZO Empire (nebo jak se to jmenuje). Podle mě by se hudba jako je tato neměla k dětem vůbec dostat. Jenže média umožňují všechno. Neházím všechny do jednoho pytle, ale tohle je opravdu moc. Proč mě obviňují, když mám k návykovým látkám odpor? V mém okolí lítá takových odporných fetek, které poznáte už z dálky. Jenže všem připadají normální, tudíž si jich nikdo nevšimne. Ale já strhávám denně lavinu pozornosti. A to jen z toho důvodu, že prostě nosím to, co se líbí mně. Líbí se mi styly jako je lolita, decora, visual kei, (a jeho podžánry jako je oshare kei, fairy kei etc.) steampunk, vintage...Ale nikdy nejsem upnutá na konkrétní styly, spíš se jimi pouze inspiruji.


Dále bych chtěla zmínit hnutí LGBT (zkratka slov lesbian, gay, bisexual, transgender). Ano, musím uznat, že nějací pozéři z této skupiny dělají něco, co není. Ale samotné hnutí mi připadá skvělé. Jsem ráda, že to přineslo spoustu pozitivních věcí. Na druhou stranu, někteří homofobové tyto lidi nyní nenávidí ještě víc. Já LGBT plně podporuji, ale jejich nová reklama na Prague Pride mě docela dostala:

"Mezi tolerancí a respektem je velký rozdíl."

Cože? Pokud vím, tato skupina vždy bojovala za toleranci ostatních, za přijmutí těchto lidí mezi sebe. Ale respekt? To mají pravdu, mezi tolerancí a respektem je velký rozdíl. To má mít teď každý člověk, co se narodí jako homosexuál respekt? Pokud mi ten člověk bude připadat jako naprostý idiot a bude zlý, nebudu ho přece respektovat. Záleží na situaci. Podle mě si touto reklamou spíše přihoršili. Respekt má u mě možná tak celkové hnutí LGBT díky tomu, že to dotáhli tak daleko. Na druhou stranu, nepochopím kecy homofobů jako jsou tyto:

"Mně nevadí. Ale ať si to nechají pro sebe."

Ehm...to dává smysl no. Takže když si gay založí seznamku a budou mu tam psát jenom ženské, má si to nechat pro sebe? Proč by to měl tajit? Někdo může mít třeba kamaráda gaye a ostatní mu budou pořád chtít dohazovat holku. A že si dají na veřejnosti pusu? No a co? Je to snad vaše věc? Mně se líbí, když jdou třeba dvě dívky za ruce po ulici. Že mají na to odvahu a kecy ostatních je nezajímají. A hlavně si myslím, že dnes by to nemělo vadit nikomu. Homosexualita není nemoc. Ale homofobie ano.


Ať už se jedná o sexuální orientaci, styl, nebo vkus na hudbu, každý člověk si přijde na své. Nesuďte ostatní, pokud nechcete být souzeni.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ája Ája | 22. srpna 2017 v 6:40 | Reagovat

Jakožto člověk, žijící v městě kde se můžeš díky obarvené hlavě terčem šikany s tebou naprosto souhlasím. Bohužel, někteří lidi názor zkrátka nezmění.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama