Jak (ne)žít svůj život, mé sny

24. září 2017 v 21:50 | Xuxumber |  Tipy a rady
Zdravím všechny vetřelce! Asi pochopitelně každý z nás se někdy zamýšlel nad tím, jak by si přál žít. Já nad tím přemýšlím vlastně pořád. Ještě nedávno jsem si myslela, že nemám žádný cíl a že prostě budu jen přežívat a čekat, co mi život nadělí. Takhle ale svět nefunguje. Přestaňte se pořád vymlouvat: "Ale to je nemožné.", "Na to nemám.", "Vždyť je to hloupost."

SVŮJ ŽIVOT MUSÍTE VZÍT DO VLASTNÍCH RUKOU!!!

Ano, přesně tohle je má rada. Možná se vám to zdá jako naprostá pitomost, jenomže nikdo neřídí náš život než my sami (samozřejmě když vynechám politické systémy a tak). Přestaňte vše odkládat, jinak takovým způsobem vašeho snu nedocílíte. Je tedy něco jiného, když nejprve musíte vystudovat, jste nezletilí, nemáte dostatek financí. Záleží na tom, o jaký druh snu se jedná. Svá rozhodnutí zrealizujte. Poskládejte si vše ve své hlavě přesně tak, jak si přejete žít a co máte na srdci. Musíte si zkrátka dupnout a říct si: "Takhle to chci. Je to jen a jen můj život a já ho řídím." Děti, tím nemyslím aby někdo z vás řval na své rodiče, že se o vás nemají co starat (haha to jsem vtipná zase...). Sepište si na papír, čeho všeho chcete docílit. Proto vám teď ukážu, jaké mám plány do budoucna.

Ještě zmíním to, že něříkám že tak skutečně žít budu (trochu demotivace). Jen se budu snažit, aby všechno tak vyšlo. Možná se to splní, možná se to splní mnohem později, nebo možná vůbec. Kdo ví. Kdo ví, jaké budou v budoucnu možnosti. Snad ne takové, které by mě mohly držet zpátky. Nuže začnu.


  • Ze všeho nejprve chci žít takový ten poklidný život, který sice bohužel až tak poklidný není kvůli problémům v naší domácnosti. Chci svvůj čas trávit s těmi, kteří mi za to stojí a miluji je nadevše.
  • Vystudovat střední školu a svým způsobem si užívat svobody a plnoletosti. Nemám tím na mysli chodit každý pátek do baru, jen jsem myslela nějaké noční výlety a procházky. Jelikož máma na mně hodně lpí a já ji celkem chápu, nikam mě v noci nepustí. A rodiče mé kamarády taky ne. Takže už dlouho sním o tom, že v noci vytáhneme batohy, deku, kytaru a uděláme si vlastní menší oslavičku v přírodě. A zároveň se v té době chci zbavit co nejvíce lidí, kteří mi jakkoliv úmyslně zahýbali v životě.
  • Tímhle bodem si nejsem pořád jistá...ale nejspíš chci vystudovat grafickou vysokou školu. Na jednu stranu budu mít více zkušeností a více možností. Na druhou stranu mě to táhne pryč od jiných plánů, které mi jsou asi přednější.
  • Odstěhovat se. Definitivně. Ale ne sama. A tím myslím do zahraničí. Ano, já vím že sposusta lidí co je součástí mé generace tohle taky říká a nakonec nikam nepojedou. Ale tohle je ta má životní náplň. Nejvhodnější místo pro mě je Kanada. Uvažovala jsem i o nějaké nordické zemi, jenže nesnáším evropský život závislý na práci. Teď musím znít jako líná lemra, ale já prostě nechci žít tím stylem, že ráno vstanu, celý den strávím v nějaké budově a čus. Tenhle stereotypní život mi leze krkem. Divím se, že se spousta lidí z toho nezbláznilo. A proto jsem z celého srdce ráda, že se odmalička zabývám uměním. Ráda své myšlenky přenáším na papír. Je pravda, že mnoho umělců nenajde své využití, já ale sním o tom, že vytvořím své vlastní a osobité merche. Samozřejmě až to bude možné. Plakáty, trička, placky, tašky, čepice...cokoliv. S tím, že se dostanu do nějaké organizace nebo něco takového vůbec nepočítám, jen aby si někdo z vás nemyslel. A po odsthování se do země plné přírody a svěžího vzduchu chci začít žít tak, jak si to přeji odjakživa. Sehnat si karavan. Někomu se to sice může zdát hloupé...ale tohle je můj celoživotní sen. Vzít karavan, přátele a odjet do neznáma. Objevovat věci a místa, která nikdo nezná. Vyprávět všem zážitky, co jsem prožila na cestách.
Fotka uživatele Δ'.Fotka uživatele Δ'.
Fotka uživatele Δ'.Fotka uživatele Δ'.
Fotka uživatele Δ'.Fotka uživatele Δ'.
Výsledek obrázku pro tumblr bed on roof

Vlastně...je to další z věcí, ke které mi sedí má oblíbená píseň "Ride" od Lany Del Rey. Chci ji poslouchat, až pojedu s přáteli v karavanu podél nějakého pobřeží...

Proč tohle všechno píšu? Získala jsem motivaci. Je to sice již déle, co jsem spatřila tohle video...ale až teď jsem si uvědomila, že přesně takhle chci žít.


Ještě mohu doporučit tuto sérii videí od youtuberky Ester Starling, která mi doopravdy uvízla v srdíčku. Věřím, že mnohé většině z vás pomůže najít svou cestu. :)


A co na závěr? Přeji vám všem moc štěstí k vašemu rozkvětu. Věřím, že vaše cesta za to stojí. Užijte si den!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gimli Gimli | 24. září 2017 v 23:03 | Reagovat

"Vzít život do vlastních rukou" je sice krásné, ale život je svině (vtipné když to řiká někdo tak mladej jako já xD ) a vždy nás bude trápit. Sice člověk dosáhne svých "velkých snů " ale vždy tu bude trivialita která nás bude trápit (a zase, i když jsem mladej tak vim o čem mluvim) a s tou věcí nikdy nepůjde nic udělat ať se člověk bude snažit sebevíc (demotivace :D )

Výlet v noci je ta nejlepší věc. Člověk zapomene na své problémy a pouze si užívá pohody. Doufam že se brzy na takový výlet dostaneš (a že nám z něho napíšeš blog ;) )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama