O kráse nedokonalostí

4. února 2018 v 23:06 | Xuxumber |  Ostatní
Dobrý den všem. Již dlouho na tuto stránku nepadlo ani smítko a já zrovna chytla smutnou náladu, tak jsem se rozhodla zapřemýšlet nad něčím krásným. A jak už z názvu lze vyčíst, jedná se o nedokonalosti. Mluvím o tom pořád ale bohužel je o tom třeba mluvit. Nejste slepí, čtete správně. Někteří se mi teď vysmějí jako někteří lidé z mého okolí, když jsem se jim to snažila vysvětlit...

Každý z nás má něco, co se mu na něm nelíbí- nebo alespoň většina. Přejeme si se onoho nedostatku zbavit, mnohdy to ale ani není možné. Nemusí se jednat pouze o vzhled, ale i o choroby nebo zlozvyky. Naše společnost je stereotypní a špatně příjímá jiné věci. Proto ji musíte hodit za hlavu a nastavit si vlastní pravidla. Zní to povrchně ale je to tak. Máte-li něco, za co vlastně ani nemůžete, měli byste to milovat a nikoliv nenávidět. Uvědomte si, že díky těm nedokonalostem jsme všichni různorodí a jiní, přeci jen nakonec stejní. Chci to zaměřit spíše na vzhled, protože podle toho se soudí nejčastěji. Jizvy, pihy, akné, strie, mateřská znamínka...všechno z toho je nádherné. Je to pestrost vašeho těla, umělecké dílo. Pokud mi nevěříte, že jsou tyto věci krásné, ukáži vám několik osobností...

Výsledek obrázku pro radiantbambi

ASH SOTO (Radiantbambi na Instagramu)- Tato slečna má kožní nemoc jmeném vitiligo, která se projevuje flekatým zbarvením kůže. Dříve se za ni styděla, ale když jednoho dne postla na sociální síť fotku svého těla, nabrala neskutečný úspěch. Na své tělo ráda maluje, což lze vyčíst z jejích příspěvků.

Výsledek obrázku pro sad stracciatella

ALBA PAREJO ( albaparejo_ na Instagramu)- Alba Parejo byla v dětství šikanována za to, že má tělo poseté mateřskými znamínky- má jich více než 500! Byla nazvána hanebnými přezdívkami a prodělala 30 kožních operací. Její bývalý přítel se za ni dokonce styděl a nechtěl, aby někdo viděl její znamínka. Podle mě je to krásná slečna.

Výsledek obrázku pro beautiful girl from instagram with acne

HAILEY WAIT (piggs na Instagramu)- Hailey je dívka, která má pleť plnou akné. Někdy si nanese makeup, jindy zase ne. Krásná je v obou případech. Akné má spousta lidí a myslím si, že tato dívka je důkazem toho, že akné je normální a nijak nekazí váš vzhled.

Living With Stretch Marks

RYAN ROSCHKE (Ryanroschke na Instagramu)- Tento mladík má na břiše a zádech velmi výrazné strie, které prostě nezamaskujete. Své tělo původně nesnášel, naštěstí si jej později zamiloval- a že má sakra proč!


Všichni tito lidé jsou krásní. I vy jste krásní. Nesmíte se neustále ohlížet na to, co se ostatním nelíbí. Zamiluje si každičký detail svého těla. Mé tělo také není perfektní. Mám výrazné křivky, které mám ale na sobě ráda z nějakého důvodu, nemluvím o bradavicích...i přes tyhle věci se mi mé tělo líbí. Musíte se naučit umět rozlišovat skutečné podoby, ne podoby ze sociálních sítí schované pod sílou retušování.
Výsledek obrázku pro tumblr selflove
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ája Ája | 11. února 2018 v 8:11 | Reagovat

Jen škoda, že většina lidí nepochopí, že ke kráse není potřeba kupa make-upu, koňský zadek a slimáčí obočí :/ :D.

2 Xuxumber Xuxumber | Web | 30. března 2018 v 16:05 | Reagovat

[1]: Bohužel. Lidé mají za idéal krásy to, co je zrovna trendy na Instagramu. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama