Duben 2018

Sebeláska není sobecká

3. dubna 2018 v 21:55 | Xuxumber |  Tipy a rady
Upřímně vůbec nevím, jak tento článek začít. Má to svůj důvod. Jednak je to složité téma (říkejte si co chcete...tohle téma je dost vážné) a taky budu v článku tak trochu negativně naladěná. Nenechte se odradit, později pochopíte! Samozřejmě odtud vzejde i spousta pozitivní energie. Dobře jsem se přes noc vyspala a počasí mi dělá radost, ten vzduch je až neuvěřitelný!Toto téma mi doporučilo několik velmi dobrých lidí. Něco podobného jsem plánovala napsat, jen mě vždy přemohla lenost a nechuť k psaní. Ještě netuším, jak bude článek dlouhý a co vše v něm bude. Mám chuť se rozepsat jako nikdy. Abych to vše upřesnila a udělala v tom pořádek, budu se snažit řídit se dle osnovy, kterou jsem si vytvořila.
Výsledek obrázku pro tumblr selflove
(Nedívej se na sebe jejich očima)


V první řadě- pojem SEBELÁSKA/SELFLOVE

Mnoho lidí považuje tento pojem za namyšlenost a zahleděnost. Má to jistě své hranice jako všechno ostatní. Mít se rád neznamená myslet si, jak jsme nejlepší a lepší než ostatní. To je jeden z hlavních problémů. Když někde řeknu: "Mám se ráda." tak jaká je podle vás reakce? Rozumní lidé vám poví, že je to dobře. Ti ostatní protočí očima a pomyslí si, jak moc jsem namyšlená. Nejsem, všichni jsme si stejně rovni. Sebeláska znamená, že se máte rádi i přes své nedostatky. Musíte si je umět zamilovat. Setkala jsem se s lidmi, že "selflove" znamená na sobě pracovat a své nedostatky vyhladit (nezdravé cvičení- drsná fyzická zátěž, přísné diety, plastické operace, botox...). Hloupost. Proč tak moc toužíte zbavit se své lidskosti? Mít nedokonalosti je lidské a právě to nás dělá dokonalými. Jsme různorodí jako podzimní listy, jako luční kvítí. Také přece nikdy nemají úplně stejný tvar! Aby jste si nemysleli, že patřím k těm dívkám, co prodělaly 100 plastických operací, povím vám něco o sobě. Makeup do školy nosím jen zřídka. Mně osobně moc baví se líčit, je to kreativní činnost. Jen mi řekněte, kdo má náladu se každé ráno malovat. Vstávám přibližně v 5:00...takže na líčení opravdu náladu nemám. Navíc proč být nalíčená před svými přáteli? Oni mě přece mají rádi pro to, jaká jsem a ne pro to, jak vypadám. Má postava také není dokonalá. Sice mám hubené ruce a nohy, avšak mám bočky, bříško (na kterém mám bradavici, no fakt) a prsa velikosti E. A taky dost žluté zuby, přitom si je čistím každý den. Zkoušela jsem všechny možné metody bělení, všechno ale bylo marné. Četla jsem, že by i mohlo jít o pigment. Nakonec jsem se s tím ale smířila. Nepřipadám si ošklivá. Co se mé povahy týče, jsem docela fňukna. Ale sejde na tom? Vím, že nejsem zlý člověk a snažím se mít pochopení pro každého.

V druhé řadě- JAK SE MÍT RÁD

Ze všeho nejdůležitější je naučit se ignorovat připomínky ostatních. Jde o vaše štěstí, ne jejich. Nemůžete si neustále nechat řídit život jinými lidmi. Měli byste se ve všem cítit pohodlně a přirozeně. Pokud se vám líbí vaše oblečení nebo něco jiného, neposlouchejte okolí. Za ty roky jsem se naučila mít řeči na salámu. Občas se mi stane, že jdu na zastávku a kolemjdoucí si na mě ukazují, smějí se mi a civí jak kdyby mě chtěli zabít. Nic z toho nedělám, protože tohle je čistá neslušnost. I kdybych šla v pytli se třpytkama, nikdo nemá na mě co ukazovat. Takže i já v ten moment jsem dosti neslušná. Němejte mi to za zlé, buď se vysměju já jim a nebo nastavím svůj agresivní mód. Nejlepší je nasadit si sluchátka a nevnímat. Na své hlavě jsem vystřídala snad všechny barvy duhy, ze 70% jsou reakce starších lidí negativní, těch zbylých 30% pozitivní. Ani nevěříte, jak je příjemné potkat šedesátiletou dámu, která vám s radostí pochválí vlasy! Obzvlášť po všech těch urážkách a posměchu. Mezi hlavní body patří uvědomit si, že se nemůžete líbit úplně každému. Vám také všichni nepřipadají vábní, no ne? Není to ale důvod se takovým lidém smát a shazovat. Zkuste si na papír sepsat vaše dobré vlastnosti a plusy. Žádné negativy. Koukněte se na sebe do zrcadla. Žijeme, dýcháme, vnímáme, cítíme. Není to krásné? Někteří takové štěstí nemají. Važte si sami sebe, udělejte si radost. Je to cesta na dlouhou trať, ale stojí za to! O tom, jaký váš život bude rozhodujete přece především vy. Pochvalte se za maličkosti, třeba že jste úspěšně zasadili květinu, dostali dobrou známku ve škole, nebo pomohli kamarádovi odnést těžké věci. I z toho si lze vzít pozitivní a příjemnou energii!


Ve třetí řadě- PROČ VZNIKÁ SEBENENÁVIST?

Média. Sociální sítě jsou plné zkreslených a silně retušovaných fotek. Módní přehlídky nacpané modelkami, které vypadají jak přes kopírku a váží 20 kilo. Způsobuje to nátlak společnosti. Denně je nám předhazováno, co je špatně a co dobře. Ale vždyť každému se líbí něco jiného. Vemte si jak je to třeba v jiných kulturách. V Japonsku považují za přitažlivé, když mají dívky křivé zuby. Zvláštní že? Ale mně to přijde krásné a zajímavé. Když si tak občas projedu Instagram, je mi skoro do pláče. To, co lidé považují za svůj vzor je až neskutečný. Obočí jak slimák, nejlépe již ve dvanácti letech, lajky totiž potom nespí! Postava způsobená hladověním a "profesionálním výživovým poradcem", napíchané rty a minimálně 8 plastik...opravdu se někomu tak vyhlazené obličeje líbí? Plastickou operaci pochopím třeba v situaci, kdy se člověk nějak zraní a pak to má důsledky na obličeji a tak...ale když je to moc, je to fakt nechutné. Přitom ty slečny by byly tak krásné! Ale respektuji jejich rozhodnutí, každý jsme jiný. Jen je smutné, že se toto považuje za pravou krásu.


Ve čtvrté řadě- ŠPATNÁ VS DOBRÁ PROPAGACE SEBELÁSKY

Na tenhle bod jsem se moc těšila. Konečne tu mohu zmínit osobu, která mi spoustu let leží v žaludku. Jako člověka jsem ji neměla ráda odjakživa, přestože se neznáme osobně. Důvod, proč ji tu zmiňuji je zcela prostý- Selflove. Jak někteří tušíte, jedná se o Youtube celebritu Teri (neboli Terezu Hodanovou). Na český Youtube jsem nezavítala již dlouho. Občas se kouknu na její profil na Instagramu a nedokážu pochopit, co je ta holka schopná vypustit. Rozjela svou kampaň "SELFLOVE", která bohužel má se sebeláskou málo co společného. Vždyť ta slečna odjakživa malým hočičkám cpe trendy, jak mají vypadat a jaké mají celkově být. Tvrdí, jak ji komentáře dohnaly k anorexii...ten člověk podle tvrzení sebevědomí nemá, proč se ho tedy snaží někomu předat? Je to ironický a k smíchu. Když jsem koukla na její nová videa (která mimochodem jsou natočená velmi pěkně, střih a kompozici cením), chytala jsem se za hlavu. Nechoďte na mě s tím, že ta holka dospěla. Nedospěla ani trochu. Naopak má názory omezeného malého dítětě. Její příspěvky dle mého názoru spíše ubližují...ona je totiž dnešním ztělesním krásy. Má krásnou postavu, rty, obočí...všechno když to tak vezmu. Mrzí mě, že tak vlivný člověk zruinoval toto téma. Naopak doporučuji youtuberku Caroline Cumrik, která má dost podobný názor jako já. Ještě mohu s radostí doporučit instagramový účet myseposlouchame (je vedený moc milou a sluníčkovou slečnou kterou tam najdete také pod přezdívkou placiciumelkyne). Takhle má vypadat správná propagace sebelásky- předat vám něco, co vám pomůže. A ne něco, co vás donutí cítit se ještě hůř než předtím. Moc se omlouvám všem fanouškům Teri, ale ta holka...prostě ne...


Ještě jako bonus na závěr vám se dám věty, které automaticky vypusťte druhým uchem ven...

//Ale vždyť klukům/dívkám se to nelíbí, tak proč to děláš?//

//Měl/a bys se sebou něco dělat...//

//Ty tohle fakt nosíš?//

//Co si o tom budou myslet ostatní?//


Jim to může být úplně jedno. <3