Červen 2018

Být tebou, jsem raději sama sebou

25. června 2018 v 16:30 | Xuxumber |  Témata týdne
Přeji dobrý den! Momenální téma týdne mi dodalo jakousi energii a chuť k psaní, která mě jak už je známo začala pomalinku opouštět. Jsem ráda, že mají blogeři možnost si své téma týdne zvolit. Mile mě to překvapilo! Ale tím už se nechci zabývat.

"Být tebou tak..."

Takový začátek věty pro mě ve většině případech značí to, že mě někdo bude poučovat o mém vlastním rozhodnutí. A to nikdo z nás asi moc v oblibě nemá. Není příjemné, když si lidé okolo vás myslí, že jejich myšlení je správné, aniž by vaši situaci nějakým způsobem zažili. Ne vždy je to špatně, člověk to nemusín myslet zle. Jenže koho baví poslouchat neustálé:

"Být tebou tak si vlasy obarvím na normální barvu."

"Být tebou, propadnu se nejraději do země."

"Být tebou tak víc sportuju."

"Být tebou tak nesedím furt jen doma."

Myslím si, že když člověk bude chtít něco měnit, začne s tím sám. Pro danou osobu to spíše bývá otrava než pomoc. Mně často lidé říkají, že nechápou jak můžu být taková, jaká jsem. Že jsem ufňukaná, že vypadám jak feťačka (smutné, že vám takto nadávají i příslušníci vlastní rodiny), přičemž jsem se drog v životě nedotkla. Včera jsem si ostříhla ofinu 3 centimetry nad obočí a samozřejmě se to řešilo. Chodily mi zprávy jako: "Mně se takhle ta ofina nelíbí." a jim podobné. Jako kdyby to byla věc těch lidí, že? Mě to opravdu nezajímá. Mě nezajímá, co by lidi na mém místě dělali. Jsem ráda taková, jaká jsem. A to díky úžasným lidem v mém životě. Oni ví. A já si nenechám snížit právem získané sebevědomí kvůli lidem, kteří mají potřebu druhé shazovat pod sebe.

Jo, tohle jsem já. A takovou se mám ráda. Být tebou, neříkám "být tebou" a jsem mnohem raději sama sebou.

"Zničil/a nám vztah!"

7. června 2018 v 22:30 | Xuxumber |  Ostatní
Ehm, zdravíčko. Ano, byla jsem opět neaktivní. Přiznám se, že v momentální době toho dost doháním ve škole a k psaní mě nic moc netáhlo ale...teď v noci, kdy jsem se chystala jít spát mě něco trklo. Vlastně mám plnou hlavu nápadů, jen se mi ještě bohužel nepodařilo je zrealizovat. Avšak nyní jsem odhodlaná se vyjářit k tématu, které jsem si sama vymyslela. Jak už jistě z názvu tušíte, jedná se o větu: "Zničil/a nám vztah!".
////

Abych to nějak ujasnila, tohle téma jsem si vybrala proto, že mě ta věta irituje. Každý si pod tím vybaví něco jiného, dle mého se ale většina shodla na tom, že půjde o nějakou třetí osobu, jenž vztah údajně "narušila". Než se do tématu pustím, povězme si ale něco o vztazích. Možná jsem mladá, ale dost vyspělá na to, abych je pochopila.
Proč spolu lidé chodí? Protože se mají rádi, jsou tu vždy jeden pro druhého. Když se něco děje, kryjí si záda a chtějí zakročit. Snaží se činit druhého šťastným. Nedokáží bez sebe být. A víte, co ještě? Co posiluje vztah?
Důvěra.

Když se kolikrát bavím s dívkami mého věku a padne téma "vztahy", je to naprostá tragédie. Vsadím se, že s větou v názvu jste se již setkali. A o co mi vlastně v tomto článku jde? Poukázat na to, že z 99,9% je ta věta naprostá výmluva. A nepíšu to jen tak, slyšela jsem spoustu reálných příběhů, ve kterých se lidé rozešli kvůli nějaké třetí osobě. Ve většině případech jde o to, že se dotyčná osoba snažila dvojici rozdělit hádkou. Ehm. Ehm. Ehmmmmm. Potlesk, fakt. Nezlobte se, tohle je k pláči. Pokud se mají dva lidé opravdu rádi, nenechají si namluvit kdejaký kekel. Myslím si, že pokud je jejich pouto tak silné, jak zvěřeňují na sociálních sítích, nenechali by se rozdělit jiným člověkem. Tím, že řeknete "Zničil/a nám vztah." jen zakrýváte vlastní chyby. Samozřejmě tu budou i vážnější případy, kdy za to opravdu nějaká osoba mimo vztah může. S rukou na srdci si ale řekněme, že to bohužel bývá většinou tak, jak jsem zmiňovala předtím. A to mě opravdu mrzí. Dále tu je ta možnost, že vaše drahá polovička vymění "třetí osobu" za vás. Pak to ale není láska a alespoň si tak uvědomíte, že pouto k vám nebylo tak silné, jak jste si původně mysleli. Já vím, že to mnohdy bolí. Ale to je život. Nezbývá nic jiného, než se s takovou událostí smířit. Pokud však máte potřebu házet něco na člověka, který mezi vás dva nepatří, vztahy nejsou nic pro vás. Pokud chcete někomu dokázat lásku, důvěřujte mu. Neposlouchejte okolí je-li jasné, že jde lidem o to, aby vás odehnali od sebe. Sobě uškodíte, ostatním přilepšíte. A vy, jenž se snažíte někoho rozdělit, přestože to myslíte dobře...nechte to být. I když je ten vztah špatný, nechte to být. Člověk zaslepený láskou si nenechá nic vymluvit. Proto na to musí přijít sám. Každý z nás je strojem vlastního štěstí. A to i vy.