Být tebou, jsem raději sama sebou

25. června 2018 v 16:30 | Xuxumber |  Témata týdne
Přeji dobrý den! Momenální téma týdne mi dodalo jakousi energii a chuť k psaní, která mě jak už je známo začala pomalinku opouštět. Jsem ráda, že mají blogeři možnost si své téma týdne zvolit. Mile mě to překvapilo! Ale tím už se nechci zabývat.

"Být tebou tak..."

Takový začátek věty pro mě ve většině případech značí to, že mě někdo bude poučovat o mém vlastním rozhodnutí. A to nikdo z nás asi moc v oblibě nemá. Není příjemné, když si lidé okolo vás myslí, že jejich myšlení je správné, aniž by vaši situaci nějakým způsobem zažili. Ne vždy je to špatně, člověk to nemusín myslet zle. Jenže koho baví poslouchat neustálé:

"Být tebou tak si vlasy obarvím na normální barvu."

"Být tebou, propadnu se nejraději do země."

"Být tebou tak víc sportuju."

"Být tebou tak nesedím furt jen doma."

Myslím si, že když člověk bude chtít něco měnit, začne s tím sám. Pro danou osobu to spíše bývá otrava než pomoc. Mně často lidé říkají, že nechápou jak můžu být taková, jaká jsem. Že jsem ufňukaná, že vypadám jak feťačka (smutné, že vám takto nadávají i příslušníci vlastní rodiny), přičemž jsem se drog v životě nedotkla. Včera jsem si ostříhla ofinu 3 centimetry nad obočí a samozřejmě se to řešilo. Chodily mi zprávy jako: "Mně se takhle ta ofina nelíbí." a jim podobné. Jako kdyby to byla věc těch lidí, že? Mě to opravdu nezajímá. Mě nezajímá, co by lidi na mém místě dělali. Jsem ráda taková, jaká jsem. A to díky úžasným lidem v mém životě. Oni ví. A já si nenechám snížit právem získané sebevědomí kvůli lidem, kteří mají potřebu druhé shazovat pod sebe.

Jo, tohle jsem já. A takovou se mám ráda. Být tebou, neříkám "být tebou" a jsem mnohem raději sama sebou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama