"Zničil/a nám vztah!"

7. června 2018 v 22:30 | Xuxumber |  Ostatní
Ehm, zdravíčko. Ano, byla jsem opět neaktivní. Přiznám se, že v momentální době toho dost doháním ve škole a k psaní mě nic moc netáhlo ale...teď v noci, kdy jsem se chystala jít spát mě něco trklo. Vlastně mám plnou hlavu nápadů, jen se mi ještě bohužel nepodařilo je zrealizovat. Avšak nyní jsem odhodlaná se vyjářit k tématu, které jsem si sama vymyslela. Jak už jistě z názvu tušíte, jedná se o větu: "Zničil/a nám vztah!".
////

Abych to nějak ujasnila, tohle téma jsem si vybrala proto, že mě ta věta irituje. Každý si pod tím vybaví něco jiného, dle mého se ale většina shodla na tom, že půjde o nějakou třetí osobu, jenž vztah údajně "narušila". Než se do tématu pustím, povězme si ale něco o vztazích. Možná jsem mladá, ale dost vyspělá na to, abych je pochopila.
Proč spolu lidé chodí? Protože se mají rádi, jsou tu vždy jeden pro druhého. Když se něco děje, kryjí si záda a chtějí zakročit. Snaží se činit druhého šťastným. Nedokáží bez sebe být. A víte, co ještě? Co posiluje vztah?
Důvěra.

Když se kolikrát bavím s dívkami mého věku a padne téma "vztahy", je to naprostá tragédie. Vsadím se, že s větou v názvu jste se již setkali. A o co mi vlastně v tomto článku jde? Poukázat na to, že z 99,9% je ta věta naprostá výmluva. A nepíšu to jen tak, slyšela jsem spoustu reálných příběhů, ve kterých se lidé rozešli kvůli nějaké třetí osobě. Ve většině případech jde o to, že se dotyčná osoba snažila dvojici rozdělit hádkou. Ehm. Ehm. Ehmmmmm. Potlesk, fakt. Nezlobte se, tohle je k pláči. Pokud se mají dva lidé opravdu rádi, nenechají si namluvit kdejaký kekel. Myslím si, že pokud je jejich pouto tak silné, jak zvěřeňují na sociálních sítích, nenechali by se rozdělit jiným člověkem. Tím, že řeknete "Zničil/a nám vztah." jen zakrýváte vlastní chyby. Samozřejmě tu budou i vážnější případy, kdy za to opravdu nějaká osoba mimo vztah může. S rukou na srdci si ale řekněme, že to bohužel bývá většinou tak, jak jsem zmiňovala předtím. A to mě opravdu mrzí. Dále tu je ta možnost, že vaše drahá polovička vymění "třetí osobu" za vás. Pak to ale není láska a alespoň si tak uvědomíte, že pouto k vám nebylo tak silné, jak jste si původně mysleli. Já vím, že to mnohdy bolí. Ale to je život. Nezbývá nic jiného, než se s takovou událostí smířit. Pokud však máte potřebu házet něco na člověka, který mezi vás dva nepatří, vztahy nejsou nic pro vás. Pokud chcete někomu dokázat lásku, důvěřujte mu. Neposlouchejte okolí je-li jasné, že jde lidem o to, aby vás odehnali od sebe. Sobě uškodíte, ostatním přilepšíte. A vy, jenž se snažíte někoho rozdělit, přestože to myslíte dobře...nechte to být. I když je ten vztah špatný, nechte to být. Člověk zaslepený láskou si nenechá nic vymluvit. Proto na to musí přijít sám. Každý z nás je strojem vlastního štěstí. A to i vy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama